Mehmet Rıdvan DOĞAN
Kaymakam 

 

 

        1984 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2002-2006 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi İşletme Bölümün’de lisans eğitimini tamamladı.

 

        Mezuniyetinin ardından 2007 senesinde Vakıfbank’ta bireysel bankacılık departmanında 4 ay süreyle görev yaptıktan sonra özel sektörde çalışma hayatına devam etti. Sırasıyla inşaat ve reklam organizasyon sektörlerinde çalıştı. Çeşitli etkinlik ve organizasyonlarda yöneticilik yaptı.

 

        8 yıllık özel sektör deneyiminin ardından 2015 yılında açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı ve Kırıkkale Kaymakam Adayı olarak mesleğe intisap etti. Üç aylık Valilik stajından sonra Ankara/Çamlıdere ve Sakarya/Hendek ilçelerinde Kaymakam refikliği stajlarının ardından Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajını tamamladı. Sonrasında sırasıyla Bolu/Mudurnu, Elazığ/Sivrice, Sinop/Türkeli, Konya/Taşkent ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı.
 

        2017 yılında İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın görevlendirmesiyle aldığı dil eğitiminin ardından yurtdışı stajı çerçevesinde 8 ay süreyle Birleşik Kırallık’ta bulundu. University of Leicester’de 8 ay eğitiminin yanında Leicester şehir yönetimi alanında bir takım incelemelerde bulundu.
 

        Ardından katıldığı Kaymakamlık kursunu tamamlayarak ilçemiz kaymakamlığına atanmış ve 24/10/2018 tarihinde görevine başlamıştır.
 

        Aslen Yozgat’lı olan kaymakamımız evli ve bir erkek çocuk babasıdır.